26.09.2018

Транспортні дані Львова у вільному доступі

Нещодавно стали доступними GPS-дані Львова у добрій якості. Їх люб"язно надала компанія ТОВ "Українські геоінформаційні системи".

Схеми маршрутів громадського транспорту, розташування зупинок, ціни на перевезення пасажирів, контакти перевізників та іншу корисну інформацію можна брати за посиланням (у форматі GTFS static): http://track.ua-gis.com/gtfs/lviv/static.zip
Дані оновлюються, в середньому, 1-2 рази на тиждень.

Інформація про GPS-дані доступна за посиланням (у форматі GTFS realtime vehicle positions): http://track.ua-gis.com/gtfs/lviv/vehicle_position
Дані оновлюються, в середньому, кожні 11 секунд.
Дані у форматі GTFS realtime vehicle positions стиснуті з допомогою Protocol Buffers з використанням стандарту gtfs-realtime.proto

Посилання на документацію:
Опис формату GTFS static: https://developers.google.com/transit/gtfs?hl=ru
Опис формату GTFS realtime vehicle positions: https://developers.google.com/transit/gtfs-realtime/guides/vehicle-positions?hl=ru
Опис формату ProtocolBuffers: https://developers.google.com/protocol-buffers/docs/overview?hl=ru

Приклад розшифрування пакету GPS-даних в UNIX-подібних операційних системах:

  1. Встановити компілятор protoc
  2. Скачати опис полів gtfs-realtime.proto звідси: https://developers.google.com/transit/gtfs-realtime/gtfs-realtime-proto?hl=ru і назвати, наприклад, gtfs-realtime.proto
  3. Скачати пакет з даними: http://track.ua-gis.com/gtfs/lviv/vehicle_position
  4. Виконати команду: cat vehicle_position | protoc --decode transit_realtime.FeedMessage gtfs-realtime.proto

Бажаємо приємного опрацювання інформації!  







29.12.2017

GPS-дані Дніпропетровська та області

Протягом останніх років ми робили декілька спроб запустити GPS-дані громадського транспорту Дніпропетровська, але через певні бюрократичні причини всі вони закінчувались невдачею. Якщо коротко, то “владі міста було нецікаво...”

Проте, цього року наша чергова спроба закінчилась успішно! І вдвічі приємно, що це стосується не лише міських, а також і приміських маршрутів, адже побороти бюрократію нам активно допомагають керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації та представники ініціативи “Громадський контроль”.

На даний момент ми отрумуємо дані по 111 міських та 192 приміських маршрутах, що прямують до Дніпродзержинську, Кривого Рогу, Новомосковська, Нікополя тощо.

До речі, у Дніпродзержинську EasyWay залучили до GPS-диспетчеризації громадського транспорту міста, що була офіціно запущена 24 грудня 2015р.

Таким чином, Дніпропетровська область стала першою в Україні у комплексному підході до GPS-диспетчеризації не лише міських, а і приміських маршрутів громадського транспорту.

Зараз багато говорять про реформи та покращення життя пересічних громадян, але мало де роблять це так спокійно, послідовно та професійно як у Дніпропетровську.

Висловлюємо подяку:

  • Денису Селіну, Артему Романюкову та іншим представникам ініціативи “Громадський контроль”,
  • Юрію Голіку, раднику голови ДОДА,
  • керівництву ТзОВ “Міський диспетчерський центр”, TзОВ “Телематика-Дніпро”, ТзОВ "Диспетчер-Сіті".

P.S. Весь масив GPS-даних вже проходить перевірку для розміщення на Google Maps.

P.P.S. Вітання Львову.

 







23.03.2017

Глобальне оновлення EasyWay Mobile для IOS

Нещодавно ми повністю оновили мобільний додаток для IOS, він був переписаний з нуля мовою програмування swift. Завдяки цьому додаток швидко та з мінімальним використанням ресурсів працюватиме на IOS 10+.

Відтепер у додатку доступний локальний кеш міста для роботи в offline режимі, пошук маршрутів та зупинок поблизу, онлайн інформація про час прибуття транспорту, можливість створювати закладки та багато іншого.

 

Позначено транспорт, адаптований для людей з обмеженою мобільністю.

 

 

Є можливість перегляду бортових номерів транспортних засобів.

 

 

Завантажити новий додаток можна з Apple Store.  Оновлюйтесь!

 

 







01.03.2017

GPS-дані Миколаєва

Нещодавно на EasyWay ми запустили GPS-дані Миколаєва.



gps-дані маршрутних таксі міста

Ми отримали доступ до інформації лише про маршрутки. З електротрансом, на жаль, не все так просто.

Щотижня в систему додаються нові транспорті засоби, тому найближчим часом ми очікуємо 100% покриття маршруток.

Висловлюємо вдячність мерії за конструктив та бажання відкрити дані громадськості.

Окрема подяка Дмитру Беспалову за знайомство.

 







28.02.2017

Запущено GPS дані у Києві

Раді повідомити, що від сьогодні на EasyWay доступні GPS дані наземного громадського транспорту Києва. Ця визначна подія стала можливою завдяки започаткованій співпраці з КП «Київпастранс». На даний момент йдеться про 123 маршрути: всі автобусні, тролейбусні та майже всі трамвайні. Вичерпний перелік маршрутів доступний за посиланням, GPS дані розміщено на відповідній сторінці кожного маршруту, для прикладу тролейбус №46.

Протягом місяця планується підключити решту трамваїв та міську електричку. Стосовно маршрутних таксі – вивчаємо ситуацію щодо можливості отримання даних не лише від КП “Київпастранс”, а також і приватних перевізників.

З керівництом КП “Київпастранс” є розуміння щодо подальшого поширення інформації, зокрема її завантаження безпосередньо до Google Maps та картографії Here, маємо надію, що незабаром GPS дані Києва стануть загальнодоступними... взагалі та повністю загальнодоступними.

Також інформуємо, що мобільні додатки EasyWay вже адаптовані для відображення GPS даних, тож кожен користувач мобільних телефонів на базі IOS/Android має можливість не лише спостерігати за рухом транспорту, а й окремо по кожній зупинці отримувати актуальний розклад його прибуття.

Варто зауважити, що систему запущено в тестовому режимі, протягом певного часу можливі перебої у роботі сервісу. Прохання поставитись до цього з розумінням.

Від імені проекту висловлюємо подяку заступнику голови КМДА Крамаренку Руслану Михайловичу за надану допомогу у вирішенні адміністративних питань.

 







17.02.2017

Новини про GPS дані Львова

На середину лютого 2014 ситуація наступна: 4 перевізники («Фіакр-Львів», «Успіх БМ», «АТП №1» та «Міра і К») надали по одному маршруту. «АТП 14630», на жаль, жодної ініціативи не проявило, даних від них немає.

Ми звернулись до кожного з перевізників із проханням надати доступ до більшої кількості своїх маршрутів. Першим, хто відгукнувся, став власник «Міра і К», п. Іван Велійка. Він не лише дав згоду на відображення всіх доступних маршрутів (на сьогодні це 11, 25 та 33), а також підтримав ідею щодо трансляції даних безпосередньо до компанії Google, у чому ми технічно можемо допомогти.

«АТП №1» обіцяє додатково надати дані по 16 маршруту, з «Фіакр-Львів» та «Успіх БМ» ведемо діалог.

Щодо електротранспорту зазначимо, що компанія «СофтСерв», яка обладнала та підтримує GPS у електротранспорті міста, готова до співпраці лише на словах, попри постійні обіцянки надати доступ до даних, суттєвого руху немає.

Сподіваємось, що згодом ситуація поступово виправлятиметься, та перевізники міста відійдуть від термінології «нехай спочатку інші відкриють всі свої маршрути, а потім вже і ми», хтось має зробити перший крок назустріч.

Повний перелік маршрутів із GPS на сьогодні: , 11, 13, 25, 33, 53.

Окрема подяка керівництву «Міра і К» за прогресивний погляд на речі.







11.01.2017

Запущено перші gps-дані в Херсоні

Завдяки співпраці з міською владою запущено gps-дані тролейбусних маршрутів Херсона.


Рух тролейбусів на карті Херсону
 

Ми отримуємо дані по всіх 7 маршрутах:

Маємо 100% покриття, доступні розклади руху та аналітика їх виконання.

Для того, аби спостерігати за рухом тролейбусів в мобільних додатках EasyWay для Android та IOS, там потрібно оновити перелік міст уручну.

Мобільна версія сайту, адаптована для роботи з мобільних пристроїв, також є в наявності.

 

 







29.08.2016

GPS-дані Івано-Франківська більше не доступні

UPD: Підпишить будь ласка петицію щодо повернення gps-даних міста на EasyWay та Google.


За повної байдужості, некомпетентності та безвідповідальності управління транспорту Івано-Франківська GPS-дані громадського транспорту міста перестали надходити на EasyWay.

Фактично місто самоусунулось від вирішення проблеми доступності даних, залишивши нас із житомирською фірмою-паразитом наодинці. І “раптом” дані просто перестали надходити...

Відкриті дані? Ні не чули

Розповсюдження інформації? Ні, не треба

Комфорт мешканців? Дядя Петя в житомирському гаражі нам там зробить, що ще ніде в світі не робили

Конкуренція продуктів? Навіщо? В нас вже є постачальник, найкращий.

І взагалі, буде в місті буде лише один ресурс, що насправді місту не належить, а решта не потрібна. І EasyWay не потрібен, і Google не потрібен.

Бананова республіка та й годі.

RIP, Івано-Франківськ

 







01.08.2016

Запущено GPS-дані Кривого Рогу

З цього тижня ми починаємо трансляцію GPS-даних громадського транспорту Кривого Рогу на EasyWay. Маємо доступ до усього наявного покриття - понад 900 транспортних засобів, що обслуговують майже 100 маршрутів в режимі маршрутного таксі. 

Наскільки нам відомо встановлення GPS-обладнання на електротранспорті вже в процесі, тому згодом GPS-дані електротранспорту також будуть доступі.


GPS-покриття у місті

Зауважимо, що у місті також доступні GPS-дані по приміським маршрутам, які ми отримуємо безпосередньо від Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Висловлюємо подяку:

Відповідно до умов співпраці нам надано можливість транслювати GPS-дані на Google Maps, тому досить скоро Кривий Ріг приєднається до Києва, Івано-Франківська, ТернополяПолтави та Дніпропетровська, GPS-дані по яких вже було опубликовано на Google Maps раніше.

А тим часом приватна компанія з Житомиру вимагає гроші за доступ до GPS-даних, блокуючи їх вільне розповсюдження в Ужгороді, Житомирі та Кам”янці-Подільському.
 







11.07.2016

Компанія-паразит з Житомиру

Нещодавно від компанії, на яку покладено обов’язки диспетчеризації громадського транспорту у декількох містах України, ми отримали наступний лист

Тобто gps-даних по Житомиру, Кам"янцю-Подільському, Ужгороду та Івано-Франківську більше не буде. Не буде трансляції даних на Google Maps, не зможемо показати промаркований для людей з обмеженими можливостями транспорт тощо.

Причина досить проста – приватна компанія Автоімідж бажає отримати фінансовий зиск з доступу до даних, що їй не належать. Ми платити відмовились і напряму звернулись до представників міської адміністрації в цих містах, отримали відповідь – дані належать Місту, відключення даних ніхто не погоджував.

А ця компанія навмисно вводить міста в оману та “забуває” зазначити власника GPS-даних у своїх договорах з Містом.

В Житомирі наприклад заступник мера, що курує питання транспорту, про таку поведінку Автоімідж знає, але нічого не робить.

Це живий приклад, коли приватні компанії паразитують на відкритих даних та намагаються адміністативним шляхом просувати лише свої "правильні" сервіси.

Далі буде...

Update: Схоже, що дані продовжують надходити лише у Івано-Франківську, де Місто є власником gps-даних, і це прописано в договорі.

Про попередні відносини з цією компанією можна почитати тут і тут.

 







11.06.2016

Подальша адаптація сервісу для людей з обмеженою мобільністю

Наприкінці 2014 року ми писали про перший крок назустріч людям з обмеженою мобільністю. Тоді, завдяки співпраці з КП “Київпастранс” вдалось промаркувати київський комунальний транспорт з низькою підлогою.

Нещодавно від проекту Доступно.UA ми отримали декілька рекомендацій щодо зручності у використанні сервісу, зокрема нас попросили зробити фільтр транспорту, що залишає на мапі лише транспорт з низькою підлогою. 

Це вже працює в останній версії EasyWay Mobile для Android


Скріншот додатку

 та на сторінках сайту


Весь транспорт міста 


Конкретний маршрут 


Рух транспорту по маршруту

На жаль, міста досить неквапливо йдуть назустріч людям з обмеженою мобільністю, тому разом із Доступно.UA ми розпочали всеукраїнський проект щодо збору інформації про адаптований транспорт. Якщо у місті є GPS-дані, там ходить транспорт із низькою підлогою, то з великою ймовірністю ми зможемо його промаркувати - потрібен лише його бортовий номер або номер державної реєстрації.

Це вже працює у Дніпродзержинську, Хмельницькому та Львові, на черзі інші міста.

І подивіться будь ласка цей ролік

 







01.06.2016

Мобільна версія сайту

Сьогодні ми презентуємо перший реліз мобільної версії сайту, що покликана спростити користування сервісом на мобільних пристроях.

По замовчуванню система визначить Ваше місцезнаходження та знайде усі зупинки в околі 500 метрів,


Зупинки в околі адреси
 

По кліку на зупинку доступне online-табло прибуття транспорту


Online-табло прибуття транспорту
 

В налаштуваннях можна змінити мову та поточне місто.


Бічне меню
 

Ми в процесі адаптації інших розділів сайту до мобільної версії, тому деякі з них тимчасово ведуть на повноцінну сторінку сайту.

 







17.03.2016

GPS-дані громадського транспорту ще 5 міст України доступі на Google Maps

У лютому минулого року ми повідомляли про запуск GPS-даних комунального транспорту Києва на Google Maps. Користувачам така можливість сподобалась, тому згодом ми додали маршрутні таксі Києва та працювали над розширенням покриття в інших містах.

Протягом року нам вдалося отримати доступ до GPS-даних ще 14 міст України, і цього тижня GPS-дані перших з них вже доступні на Google Maps!

Мова йде про Дніпропетровськ та область, Івано-Франківськ, Тернопіль, Полтаву та Житомир.


On-line табло прибуття по зупинці в Івано-Франківську

 На жаль, не в усіх містах влада іде на відкриття GPS-даних, ми неодноразово робили спроби отримати доступ до даних у Харкові та Одесі, але поки що безуспішно. Та, не зважаючи на це, протягом 2016 року очікуємо на надходження GPS-даних із 5-10 нових міст, робота не зупиняється ні на хвилину. 

Висловлюємо подяку партнерам у кожному місті, причетним до цієї події, — без Вашої допомоги досягти такого розповсюдження GPS-даних було б неможливо.

 

 







07.03.2016

GPS-дані міста на одній карті

Користувачі вже досить давно просили додати можливість переглядати GPS-дані по декількох маршрутах одразу. Ми пішли трошки далі, узагальнили побажання та нарешті запустили відображення GPS-даних всіх маршрутів міста на одній карті.

Виглядає це досить цікаво:


Київ


Дніпропетровськ


Івано-Франківськ

Ця інформація доступна на сторінці з переліком маршрутів кожного міста, де є GPS-дані. До речі, таких міст в Україні вже 15!

Кожен тип транспорту має свій колір, працює пошук в околі адреси, на зупинках показуємо online-табло прибуття, а по кліку на маркер/маршрут підсвічуються лише машини, які працюють на цьому маршруті. Звичайно можна обрати лише й декілька потрібних маршрутів.

Працюємо над адаптацією цієї функціональності у віджет-системи сервісу.

 

 







29.02.2016

GPS-дані приватних перевізників Києва

Рік тому, завдяки тісній співпраці з КП "Київпастранс", ми отримали змогу відображати GPS-дані всього комунального транспорту Києва, а також маршрутних таксі, що обслуговує КП "Київпастранс".

А сьогодні ми з приємністю повідомляємо: приватні перевізники почали приєднуватись до ініціативи та відкривати громадськості доступ до GPS-даних рухомого складу. Першими це зробили в ПП “Парк”, надавши GPS-дані по маршрутам:

  • №410 ст. м. "Петрівка" - ст. м. "Нивки",
  • №518 вул. Сирецька - пл. Севастопольська,
  • №525 ст. м. "Петрівка" - ж/м Мінський,
  • №575 вул. Терещенківська - вул. Сирецька.

Запрошуємо долучатись інших приватних перевізників — це цілком безкоштовно як для Вас, так і для пасажирів.

 

 







23.07.2015

Глобальне оновлення EasyWay Mobile для Android

З моменту виходу мобільного додатку EasyWay 2.0.0 ми активно збирали відгуки від користувачів. Отримали багато зауважень щодо нестачі закладок, застарілого дизайну, повільної картографії.

Враховуючи стрімкий розвиток платформи Android, ми вирішили розробити нову версію додатку EasyWay (3.0.0) для Android 4+ і повністю використати нові зручні можливості інтерфейсу.

До речі, згідно зі статистикою використання EasyWay mobile у Google Play, майже 95% пристроїв працюють саме на Android 4+.


Аналітика використання додатку EasyWay на різних версіях Android
 

Спочатку року ми оновили дизайн EasyWay Mobile для IOS і зараз представляємо стабільну версію Android-додатку.

Оновлення містить:

  • material design згідно з офіційними guidelines;
  • закладки;
  • локальний кеш даних, доступний в offline-режимі;
  • push-notifications для миттєвого оновлення даних;
  • найновішу версію Google Maps API, що швидко працює навіть на повільному мобільному інтернеті;
  • пошук найближчих зупинок та транспорту, що проходить поруч.

 

Декілька скріншотів:


Зупинки поруч

 


Перелік міст

 


Маршрут на карті

Нова версія додатку містить рекламу, дохід від якої буде спрямовано на подальше його вдосконалення. Для всіх охочих підтримати розвиток проекту незабаром вийде платна версія без реклами. Користувачам, які оплачували підписку на міста у старій версії, додаток без реклами буде надано безкоштовно.

Оновлення автоматично збереже всі закладки з попередньої версії та вибір поточного міста.

Дякуємо Eugen Leskov за класний дизайн та Mykhailo Kovalyk за розробку нової версії Android-додатку.

 







03.07.2015

Перші GPS-дані Хмельницького

Після нещодавнього запуску GPS-даних у Івано-Франківську, до нас звернулась компанія GPS-Group, що займається запровадженням системи диспетчеризації громадського транспорту Хмельницького. Перемовини були стрімкими, з минулого тижня інформація по перших 7 маршрутах громадського транспорту міста доступна для перегляду:

  • №11 - завод "Катіон" - м/н Лезневе
  • №19 - м/н Ракове - м/н Озерна
  • №30 - м/н Озерна - вул. Щедріна
  • №44 - завод "Катіон" - Автостанція №1
  • №50 - ПМС-250 - М"ясокомбінат
  • №51 - завод "Катіон" - м/н Ракове
  • №52 - завод "Катіон" - м/н Ракове

Всі маршрути обслуговує Хмельницьке КП "Електротранс".


Табло прибуття транспорту на зупинку

Найближчим часом очікуємо дані по тролейбусних маршрутах, а також першу інформацію по маршрутах, що обслуговуються приватними перевізниками міста.

Фактично GPS-дані Хмельницького було запущено за 2 тижні, саме стільки часу знадобилось, аби познайомитись, врегулювати технічні моменти співпраці та навіть підписати офіційний договір. Який надав нам юридичну можливість транслювати GPS-дані безпосередньо на Google Maps.

Подяка керівництву GPS-Group за співпрацю.

Коли всі сторони бажають співпрацювати, результат буде швидко! Вітання Львову.

 







01.07.2015

GPS-дані громадського транспорту Івано-Франківська

На початку червня в Івано-Франківську було запущено систему GPS-моніторингу громадського транспорту, що дозволило нам отримати доступ до GPS-даних рухомого складу. На даний момент відображаються дані по всіх маршрутах, що обслуговуються в режимі маршрутного таксі.


Маршрут №69 в центральній частині міста

Але хочемо звернути Вашу увагу на ще два цікаві моменти:

  1. В Івано-Франківську усі інтелектуальні та майнові права на GPS-дані належать місту, саме таке формулювання має п. 8.3 Договору на запровадження системи GPS-моніторингу міста.  
    Це стало можливим завдяки більш ніж дворічній співпраці між міською радою та EasyWay, при розробці Договору нас було залучено у якості консультантів.
  2. Конкурс на запровадження системи GPS-моніторингу виграла компанія “Aвтоімідж”, що раніше встановлювала подібну систему в Житомирі. Під час роботи в Івано-Франківську нам нарешті вдалось знайти порозуміння і отримати доступ також і до GPS-даних по Ужгороду та Кам"янцю-Подільському. Житомир все ще знаходиться в процесі обговорення.

І на сам кінець відзначимо, що ми маємо технічну можливість транслювати GPS-дані Івано-Франківська на Google Maps, як це вже було зроблено в Києві. Відповідна пропозиція вже направлена нами до міської ради.

 







22.05.2015

GPS-дані по Львову більше не доступні

Сьогодні нам повідомили, що Львівське АТП №1 закриває доступ до GPS-даних громадського транспорту. Формулювання наступне: "Водії інших перевізників стежать за автобусами атп".

На власному сайті АТП дані залишаються, певно тому, що мобільних додатків, що у всьому цивілізованому світі покликані допомагати мешканцям, там немає. І це в той час, коли Київ на повну потужність надає доступ до GPS-даних комунального транспорту, а Верховна Рада приймає закон про доступ до інформації в вигляді наборів даних.

Такий він насправді є Львів, завідкритий для світу.

 







06.04.2015

Поновлено відображення GPS-даних в Дніпропетровську

Після більш ніж піврічної перерви поновлено відображення GPS-даних громадського транспорту Дніпропетровська. Протягом цього часу ми намагались знайти порозуміння з владою міста та приватною компанією, що відповідає за запровадження GPS на громадському транспорті міста. Та по незалежним від нас причинам, цього зробити не вдавалось...


Поточне GPS-покриття громадського транспорту Дніпропетровська

 

І лише зараз, за активного сприяння ГО “Платформа Громадський Контроль”, комісія Дніпропетровської міської ради з питань транспорту, дорожнього господарства та зв’язку нарешті прийняла рішення щодо обов"язкової трансляції GPS-даних в мережу Інтернет.

GPS-дані вже доступні у мобільних додатках EasyWay

 







02.04.2015

Перші GPS-дані маршрутних таксі Києва

Ми продовжуємо поглиблювати співпрацю з КП “Київпастранс”, і сьогодні з радістю презентуємо Вам перші GPS-дані маршрутних таксі Києва! Мова йде про наступних 27 маршрутів громадського транспорту, що працюють в режимі маршрутного таксі та обслуговуються КП “Київпастранс”:

  • №150 вул. Милославська - вул. Індустріальна
  • №155 ст. м. "Петрівка" - Кільцева дорога
  • №157 (21) ст. м. "Петрівка" - вул. Бальзака
  • №165 (7) пл. Перемоги - Львівська площа
  • №166 (23) пл. Лук”янівська - вул. Стеценка
  • №179 (31) ст. м. "Політехнічний інститут" - вул. Татарська
  • №181 (18+7) Залізничний вокзал - пл. Тараса Шевченка
  • №182 (26) ст. м. "Нивки" - пр. Свободи
  • №193 пл. Ленінградська - ж/м Корчувате
  • №208 (56Д) ст. м. "Голосіївська" - Універсам "Біличі"
  • №209 (38) ст. м. "Палац Україна" - вул. Академіка Вільямса
  • №211 ДВРЗ - пл. Московська
  • №212 ст. м. "Либідська" - вул. Академіка Заболотного
  • №215 вул. Луначарського - вул. Петра Запорожця
  • №220 вул. Тростянецька - вул. Медова
  • №221 ст. м. "Дарниця" - вул. Милославська
  • №225 (45) ст. м. "Дарниця" - ст. м. "Харківська"
  • №234 (105) ст. м. "Петрівка" - пр. Алішера Навої
  • №239 (17) ст. м. "Шулявська" - ст. м. "Либідська"
  • №249 (49) ст. м. "Лівобережна" - Залізнична платформа "Лівий берег"
  • №425 (87) вул. Луначарського - ст. м. "Осокорки"
  • №457 ст. м. "Либідська" - вул. Павла Грабовського
  • №474 (104Д) ст. м. "Харківська" - с. Бортничі
  • №537 (32) ст. м. "Нивки" - пл. Шевченка
  • №548 ст. м. "Виставковий центр" - вул. Метрологічна
  • №550 вул. Кадетський Гай - пр. Маяковського
  • №586 (6) пл. Тараса Шевченка - ст. м. "Лук”янівська"

Для того, аби ми всі мали змогу отримати доступ до GPS-даних маршрутних таксі, в КП “Київпастранс” внесли суттєві зміни в організаційні процеси на підприємстві. Особливо приємо, що це відбулось за власної ініціативи керівництва КП “Київпастранс”.

 







10.03.2015

Розклади руху комунального транспорту Білої Церкви та Рівного

Раді повідомити, що розклади руху комунального транспорту Білої Церкви та Рівного відтепер доступні на EasyWay. Мова йде про 6 тролейбусних маршрутів Білої Церкви та 8 тролейбусних маршрутів Рівного.

Від імені проекту висловлюємо подяку Дмитру Главацькому за наповнення та регулярне оновлення даних.

Розклади руху Рівного вже доступні на Google Maps.

 







12.02.2015

GPS-дані Києва на Google Maps

З приємністю повідомляємо, що GPS-дані комунального транспорту Києва стали доступними на Google Maps, у рідному та зручному інтерфейсі, переваги якого вже оцінили мільярди користувачів. Мова йде про більш ніж 130 трамвайних, тролейбусних та автобусних маршрутів міста.

Київ приєднався до Бостону, Будапешту, Ванкуверу та Чикаго і став одним із багатьох міст всього світу, що надають GPS-дані для відображення на Google Maps.

GPS-дані позначено спеціальною “крапочкою”, для перегляду достатньо клікнути на зупинку або перейти на окрему сторінку зупинки. Та найголовніше те, що дані автоматично підвантажуються у мобільні додатки Google Maps.



Табло прибуття на зупинку

EasyWay виступив технічним партнером проекту, що поєднав можливості КП “Київпастранс” із вимогами Google.

Дякуємо генеральному директорові КП “Київпастранс” Майзелю Сергію Петровичу за підтримку та щире бажання відкрити дані про рух транспорту. Запрошуємо інші міста до публікації GPS-даних на EasyWay та Google Maps.

 







15.01.2015

UPDATE: GPS-дані у Житомирі, або чому GPS-даних досі немає у Вашому місті?

В грудні 2014 ми повідомляли про запуск GPS-даних у Житомирі. Перед запуском ми звязались з компанією ПП “Автоимидж”, на яку покладено запровадження GPS на громадському транспорті міста, отримали дозвіл на використання даних та запустили проект.


GPS-дані маршруту №5

Протягом двох тижнів дані надходили стабільно, аж поки не перестали надходити взагалі. Причина – В ПП “передумали”.

Загалом Житомир – це хрестоматійний приклад, GPS-дані громадського транспорту, що за визначенням є публічною інформацією, опинились у власності приватної компанії, яка поводиться з ними на свій розсуд: може продавати, може надати вибраним особам, може зробити власний приватний монопольний сервіс, та навіть може надати дозвіл на використання, а потім його забрати.

Ключова проблема полягає в тому, що в типовому місті Житомир міськраду цікавив контроль. Контроль перевізників на предмет виконання своїх зобов”язань. Контроль, результати якого повністю недоступні для споживача послуг перевезень – мешканців. А мала б цікавити – інформація. Поширення інформації про місцезнаходження транспорту для зручності мешканця.

Питання, що саме робить міськрада з результати контролю перевізників, виходить за рамки цієї статті, але не треба дуже фантазувати, аби зрозуміти, що створюються всі передумови для корупційної складової. Чи часто ми чуємо, що через невиконання зобов”язань був припинений договір на обслуговування маршрутів громадського транспорту?

Прошу поставити like, хто так і не дочекався останнього рейсу потрібного маршруту у вечірній час.

За нашою інформацією GPS-дані доступні, але не надаються, в наступних містах:

  • Запоріжжя
  • Харків
  • Одеса
  • Дніпропетровськ
  • Донецьк
  • Херсон
  • Івано-Франківськ
  • Кам”янець-Подільський
  • Тернопіль
  • Львів
  • Суми
  • Луцьк
  • Житомир
  • Полтава
  • Кривий Ріг

Майже в кожному з них є своє ПП, що розпоряджається GPS-даними на свій розсуд. Хоча майже в кожному з них на запровадження GPS виділялись бюджетні кошти. Наші з Вами податки.

Для виправлення ситуації потрібно на законодавчому рівні зробити наступні кроки:

  1. Держава має визначити, що на GPS-дані громадського транспорту поширюється закон про доступ до публічної інформації. Наприклад постановою Кабінету міністрів.
  2. В кожному договорі на обслуговування маршрутів громадського транспорту має бути присутній параграф щодо передачі Перевізником усіх майнових та інтелектуальних прав на GPS-дані Замовнику, тобто Державі.
  3. Також Перевізник має взяти на себе зобов’язання надавати GPS-дані згідно певного формату, що дозволяє їх подальшу автоматичну обробку. Достатнім буде надання поточних координат транспортного засобу, моментальної швидкості та орієнтації в просторі (азимут). В якості формату можна взяти всесвітньо-вживаний неофіційний стандарт передачі даних громадського транспорту GTFS-Realtime/Vehicle Positions


Прикладаємо копії офіційних документів, отриманих в міській раді Житомира.

  1. Договір між КП “Міський інформаційний центр Житомирської міської ради” та ПП “Автоимидж”. Зверніть увагу на п. 3.1.1.
  2. Відповідь на запит на інформацію щодо обсягу сплачених на користь ПП “Автоимидж” коштів.
  3. Відповідь на запит на інформацію щодо діяльності КП. Цікаво, що статут КП та перелік покладних на нього обов”язків виявився таємною інформацією, а от загальний бюджет – ні.

 







12.01.2015

Розширена аналітика, або чи можна довіряти розкладам руху транспорту?

Нещодавно ми повідомляли про запуск розкладів руху транспорту на EasyWay. Ми досить швидко навчились відображати розклади на сайті та почали підвантажувати їх у мобільні додатки. Але нас цікавило, наскільки реалістичними вони є?

Враховуючи, що для Києва ми одночасно маємо доступ до розкладів та GPS-даних всього комунального транспорту, ми вирішили їх співставити та готові поділитись отриманими результатами.

Отже, змінився вигляд онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку:

  • Ми перейшли до відображення часу в абсолютних значеннях, розмалювавши їх відповідними кольорами: GPS-дані — зеленим, а розклади – синім.
  • Коли для конкретного транспортного засобу одночасно доступні GPS та розклади, ми вираховуємо затримку прибуття, яку виділено червоним

 
 Розширена інформація щодо прибуття транспорту на зупинку

На сторінці кожного маршруту з”явилась окрема вкладка Аналітика, що містить в собі інформацію щодо рейсів у даний момент часу (із зазначенням бортового номера транспортного засобу, що виконує рейс).

 
Аналітика руху 46 автобусу

Провівши тестування на базі даних КПТ, ми дійшли висновку, що, переважно, затримка/випередження графіку руху комунального транспорту Києва становить не більше 3-5 хвилин, що є досить гарним результатом дотримання розкладів транспортом.

Аналітика руху транспорту завжди була “закритою” темою, адже вона надає змогу побачити виконання перевізником своїх зобов”язань перед містом: кількість рейсів, дотримання інтервалу руху та годин роботи. І, відповідно, відкриває поле для критики...

Тому висловлюємо щиру подяку керівництву КПТ за сприяння поширенню цієї важливої інформації.

Запрошуємо інших перевізників, які сумлінно виконують свої зобов”язання, надати громадськості доступ до розширеної аналітики. Адже прозорість – це найкращий захист від необґрунтованих звинувачень.

DISCLAIMER

  • Розширена аналітика – це 100% розробка EasyWay, тому всі відгуки та скарги щодо її роботи прохання скеровувати нам;
  • Прив”язка GPS до розкладів відбувається автоматично, коли транспорний засіб виїжджає із кінцевої зупинки. Іноді після початку руху потрібно декілька хвилин, аби вона відбулась;
  • Інформація про розклад руху береться з офіційного сайту КПТ, оперативні зміни в розкладах поки що не враховуються;
  • В розрахунках використовуються усі запроваджені нами раніше технології: реальна швидкість руху, розрахунок прибуття транспорту на зупинку;

 







18.12.2014

Статичні карти

Під час наповнення даних статичні карти руху громадського транспорту стали для нас одним з основних джерел інформації щодо уточнення місцезнаходження зупинок. Ми вдячні авторам, які вклали чимало зусиль у їх створення, це кропітка робота, що потребує досконального знання транспортної схеми міста.

Головна проблема подібних карт полягає в нерегулярному оновленні, поширена практика - оновлювати карти раз на декілька років. А зміни в русі транспорту, як ми всі знаємо, відбуваються значно частіше.

Враховуючи, що на сьогоднішний день EasyWay має в електронному вигляді найточнішу інформацію щодо руху транспорту багатьох міст України та близького зарубіжжя та маючи щире бажання посприяти у розповсюдженні інформації щодо актуальних схем руху транспорту, ми створили механізм автоматичної генерації статичних карт у вигляді малюнку.


Рух тролейбусу в центральній частині Тернополя

Повний архів карт знаходиться за адресою: http://static-maps.easyway.info та регулярно оновлюється. Ми вітаємо вільне поширення карт у некомерційних цілях.

Адміністрація знаних в транспортних колах інтернет-ресурсів transphoto.ru та busphoto.ru, а також редактори українського сегменту Wikipedia підтримали ініціативу, відтепер на регулярній основі статичні карти будуть оновлюватись на сторінках цих ресурсів.

На даний момент гарно виходять карти для окремих типів транспорту, продовжуємо роботу покращенням якості повних карт міста.

Висловлюємо подяку Олександру Павленко за роботу над створенням механізму генерації карт.

 







09.12.2014

GPS-дані у Житомирі

UPDATE: GPS-дані у Житомирі, або чому GPS-даних досі немає у Вашому місті?

Минулого тижня на EasyWay було запущено GPS-дані громадського транспорту Житомира. Відтепер мешканці міста мають змогу в реальному часі дізнатись місцезнаходження потрібного транспорту, побачити час прибуття транспорту на зупинку.


Транспортні засоби на маршруті №5

GPS-пристрої в повному обсязі встановлено на рухомому складі тролейбусних маршрутів та тих, що працюють в режимі маршрутного таксі. Ситуація з трамваєм лишається невідомою.

Для користувачів EasyWay доступні
- перегляд місцезнаходження транспорту на маршруті
- автоматичне визначення напряму руху
- онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку


Онлайн-табло прибуття по зупинці

 

Всі обрахунки виконуються з урахуванням реальної швидкості руху транспорту, що робить їх максимально точними.

GPS-дані вже доступні на сайті, у віджет-системах та мобільних додатках EasyWay. Для коректного відображення даних в мобільних додатках потрібно

  • встановити останню версію додатку
  • в налаштуваннях оновити перелік міст
  • перезапустити додаток

Висловлюємо подяку компанії Автоімідж за можливість запуску даних, саме ця компанія впроваджує GPS на громадському транспорті міста.

Завчасно попереджаємо, що система активно доробляється, тому GPS-дані запущено в тестовому режимі, можливі перебої в роботі.

 

 







19.11.2014

Розклади руху

Інформацію по розкладам руху ми збираємо з початку року, та лише нещодавно завершили роботу над інтерфейсом їх відображення.

Розклади доступні на сторінці кожного маршруту по кліку на іконку зліва від зупинки. Міста та маршрути, для яких доступні розклади, відмічено тією ж іконкою. Враховано інформацію про роботу маршруту в певні дні тижня.


Розклад руху 50 тролейбусу по зупинці вул. Костянтина Данкевича

Загалом, поточна ситуація по розкладам виглядає наступним чином:

Декілька курйозних моментів:

  • розклад руху харківського метро - засекречена інформація;
  • Вінниця, знане в Україні місто щодо відкритості влади, надати розклади відмовилось;
  • в київському метрополітені розклад нададуть, якщо “керівник служби дозволить”. Поки що не дозволив;
  • на порозуміння з Київської обласною адміністрацією пішло трохи більше року, певна кількість офіційних листів та запит до прокуратури;
  • в переважній більшості міст розкладу руху не існує, навіть для комунального транспорту. Лише приблизні інтервали.

Зауважимо, що ми не лише відображаємо розклади руху на EasyWay, а також передаємо їх нашим партнерам. Ведемо роботу над запровадженням розкладів в мобільних додатках, що буде виглядати наступним чином:


Якщо Ви маєте можливість або бажання надати інформацію про актуальні розклади руху Вашого міста, зверніться будь ласка на info@eway.in.ua

 

 







17.11.2014

Маршрути Львова, адаптовані для людей з обмеженою мобільністю

На початку листопада в Києві разом з КП “Київпастранс” ми запустили маркування транспортних засобів, адаптованих для людей з обмеженою мобільністю. Після чого звернулись до інших міст України з пропозицією надати інформацію. Майже миттєво відгукнулись у Львові, з минулого тижня відповідна інформація по АТП №1 розміщено на сайті.

За нашими спостереженнями транспортні засоби, адаптовані для людей з обмеженою мобільністю, працюють на радіальних маршрутах , , ,  та на маршрутах 1016, що поєднують Залічничний вокзал з ТРЦ “King Cross Leopolis“ та ж/м Сихів відповідно.

 
Транспортний засіб на маршруті 16

В реальності повна схема маршрутів, на яких працюють адаптовані для перевезення транспортні засоби, виглядає наступним чином:



Схема маршрутів, на яких працюють адаптовані транспортні засоби

 Але поки що не всі перевізники міста зголосились надати GPS-дані.

 


 







11.11.2014

Перші GPS-дані у Дніпродзержинську

Сьогодні ми розпочинаємо відображати GPS-дані у Дніпродзержинську. Зокрема мова йде про маршрути та 23а, що обслуговуються ПП “Матеріал-Сервіс” та ТОВ “Юнік” відповідно.

GPS-дані вже доступні на сайті та у мобільних додатках, працює розрахунок онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку та анімація руху.


Рух транспорту по маршруту 23а


Приємно, що компанія, яка встановила та обслуговує GPS-трекери, сама вийшла з пропозицією щодо відображення GPS-даних громадськості.

Вдвічі приємно, що за весь час існування EasyWay це взагалі перший раз, коли ми отримали подібну пропозицію! Зазвичай ми змушені “вибивати” GPS-дані, які згідно чинного законодавства України, мають бути у вільному доступі.

На базі започаткованої співпраці розглядається можливість не лише збільшення покриття в Дніпродзержинську, а й підключення інших міст України.

 







10.11.2014

Громадський транспорт у wearable-девайсах

В жовтні в офісі компанії DataArt відбувся хакатон з розробки додатків для wearable-девайсів. До EasyWay зверлась одна з команд з ідеєю розробки додатку для громадського транспорту.

Під час заходу на базі EasyWay API команда реалізувала прототип онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку, що за результатами заходу посів друге місце.

Маємо надію, що ідея отримає подальший розвиток.

 

 

 







06.11.2014

Крок назустріч людям з обмеженою мобільністю

КП “Київпастранс” разом з EasyWay зробили крок назустріч людям з обмеженою мобільністю. З минулого тижня транспорт столиці, адаптований для перевезення людей з обмеженою мобільністю, відповідним чином позначається на сайті EasyWay.

Нововведення поширюється на весь комунальний транспорт міста та працює наступним чином:

  • на сторінці кожного маршруту при наведені на GPS-маркер транспортного засобу відображається відповідна іконка

  • в онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку відповідна іконка позначається біля часу прибуття, якщо цей конкретний транспортний засіб адаптований для перевезення

За інформацією, наданою КП "Київпастранс", на маршрутах комунального транспорту працює 979 одиниць рухомого складу, які мають низький рівень підлоги і пристосовані для осіб з обмеженою мобільністю та жінок з дитячими візками, з них - 550 автобусів, 399 тролейбусів та 30 трамваїв. Крім того, 609 рухомих одиниць обладнані пандусами, з них 325 тролейбусів, 275 автобусів та 9 трамваїв.

Використання рухомого складу з низьким рівнем підлоги, який не перевищує 34-36 см над рівнем дороги чи головки рейки, дозволяє істотно прискорити висадку та посадку пасажирів що в свою чергу пришвидшує рух громадського транспорту на лінії.

Ми працюємо для відображення інформації у мобільних додатках EasyWay та закликаємо керівництво інших міст України приєднатись до цієї соціально-важливої ініціативи.
 







28.10.2014

Мелітополь і Конотоп

Запустили сервіс в Мелітополі та Конотопі, важливих транспортних вузлах своїх регіонів. В Конотопі працюють три трамвайні маршрути.

На сьогодні EasyWay запущено в 55 містах України, в кожному з яких забезпечено повне покриття маршрутів громадського транспорту.

Ми продовжуємо працювати над збором та актуалізацією даних, по багатьох містах почали додавати інформацію про актуальні розклади руху комунального транспорту, які незабаром будуть доступні на сайті.

 







30.09.2014

Реальна швидкість руху громадського транспорту

Майже рік тому ми запустили першу версію алгоритму обчислення онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку, який на базі GPS-даних дозволяв прогнозувати, коли саме приїде транспорт. В незалежності від міста та типів встановлених GPS-передавачів ми змогли створити реалістичний прогноз, головним недоліком якого була неможливість враховувати реальну швидкість руху транспорту. Під час польових випробувань було встановлено, що похибка розрахунків в залежності від часу доби може складати 1-3 хв. Її правильним чином було враховано в алгоритмі, адже краще почекати зайві 2 хв, ніж прийти на 1 хв пізніше.

Для покращення розрахунків ми наполегливо працювали над отриманням та обробкою даних по швидкості руху і, нарешті, з минулого тижня абсолютно непомітно для користувача перейшли на новий алгоритм обрахунку онлайн-табло прибуття транспорту на зупинку, що враховує реальну швидкість руху!

Наведемо 2 малюнки, що відображають реальну швидкість руху тролейбусів на різних вулицях Києва.


Московський міст по вівторках

 


вул. Жилянська по пятницях

 

Малюнки наочно демонструють, що відхилення від статичної швидкості руху, яка для тролейбусів складає 24 км/год, може бути суттєвим. В обидва боки.

Обрахунок онлайн-табло прибуття – це лише перший крок із використання реальної швидкості руху, незабаром ми підключимо її до анімації, а потім запровадимо можливість пошуку шляхів від А до Б в реальному часі. З урахуванням пересадок.







29.09.2014

Громадський транспорт України доступний на WinPhone

Ми з приємністю повідомляємо, що всі технічні моменти публікації даних на картах Here вирішено, і з минулого тижня громадський транспорт 53 міст України запущено на Here.

Ця приємна повина в першу чергу стосується користувачів мобільних девайсів на базі WinPhone, Nokia X та Windows 8.1, адже мобільний додаток Here maps вже вміє в Україні прокладати маршрути на громадському транспорті.

EasyWay відповідає за підтримку та оновлення даних, яке здійснюється автоматично на щоденній основі.

Нарешті, кожен користувач WinPhone має актуальні дані громадського транспорту України в своєму телефоні!

Додамо, що ми продовжуємо розробку додатку EasyWay для WinPhone, про вихід якого буде повідомлено додатково.

 

 







26.08.2014

Відкриваємо інформацію про зупинки

На численні прохання користувачів ми відкриваємо зручний доступ до зупинок громадського транспорту. Відтепер для перегляду online-табло прибуття транспорту по зупинці не потрібно будувати або відкривати сторінку маршруту, достатньо в потрібному місці призумити карту, зупинки з"являться автоматично.

Завдяки співпраці між Google та EasyWay, нам вдалось уникнути перевантаження карти інформацією, адже активні зупинкі EasyWay в переважній більшості перекривають статичні зупинки на Google Maps, що для користувача відбувається непомітно.

Нововведення працює на сайті в кожному місті на кожній сторінці з картою.

 







08.08.2014

Важливе оновлення щодо GPS-даних Дніпропетровська

Нарешті, нарешті! Для Дніпропетровська доступна повна функціональнісь GPS-даних:

  • ми стали першим ресурсом, що визначає напрям руху транспорту!
  • online-табло по кожній зупинці;
  • анімація руху;

 
Online-табло прибуття, визначені напрями руху транспорту

Головна проблема полягала в небажанні відповідальних за GPS-дані в Дніпропетровську осіб піти назустріч, але після майже 2 років перемовин нарешті є результат. І він того вартий!

Вдячні, що Ви залишаєтесь з нами.
 







06.08.2014

В Кіровограді запущено перші GPS-дані громадського транспорту

Сьогодні маємо гарні новини для мешканців Кіровограда, завдяки започаткованій з ТОВ "Єлисаветградська транспортна компанія" співпраці з"явилась технічна можливість cпостерігати за рухом тролейбусного маршруту №10 в режимі online. Цей маршрут має всі шанси стати конкурентом маршруткам, що проходять через центр міста, адже він має найменшу вартість проїзду - 1.50 грн, та інтервал руху складає всього 7-10 хвилин.


Рух тролейбусів на маршруті №10

На сторінці маршруту можна дізнатись чи є на лінії транспорт, де саме він знаходиться. По кліку на кожну зупинку відображається час прибуття.


Online табло прибуття

В найближчих планах підключення тролейбусних маршрутів №1 та №5. Розпочато діалог з керівниками автотранспортних підприємств для підключення GPS-даних по інших маршрутах міста.

Висловлюємо подяку керівнику ТОВ «Єлисаветградська транспортна компанія» Гросулу В.П.

 







03.07.2014

Анімація руху GPS

Під час запровадження GPS у різних містах України ми зіткнулись з ситуацією, коли GPS дані надходять дискретно зі значним інтервалом. Він великою мірою залежить від GPS пристроїв, встановлених на рухомому складі. Наприклад, для Києва інтервал може досягати 1 хв. Відповідно, реальне місцезнаходження транспорту інколи відрізняється від зображеного на сайті більше ніж на 500м, адже транспорт рухається неперервно.

Проаналізувавши ситуацію та врахувавши численні відгуки користувачів, ми вирішили створити механізм анімації руху транспорту, який на базі GPS даних дозволив би у будь-який момент максимально точно спрогнозувати його реальне положення.

У першій версії анімації, яку ми презентуємо сьогодні, протягом проміжків між надходженням GPS даних маркери рухаються зі сталою швидкістю, у якій враховано різницю між реальним та прогнозованим місцезнаходженням транспорту. Надалі анімація буде враховувати поточну ситуацію на дорозі, а саме розташування світлофорів та реальну швидкість руху на кожній ділянці дороги.

На жаль, жодна з відомих організацій, що професійно займаються роботою із заторами, не надали доступу до своїх сервісів. Тому ми самостійно розпочали збір інформації про затори на базі наявних GPS даних. Плануємо протягом декількох місяців враховувати затори не лише в анімації і прогнозуванні часу прибуття на зупинки, а також і інших сервісах EasyWay.

Анімація запущена на сайті в Києві, Львові, Запоріжжі, Тернополі та Дрогобичі. Після завершення робіт із покращення якості ми впровадимо її у мобільних додатках.

Анімація не впливає на обчислення інформації про прибуття транспорту на зупинку.

 







22.05.2014

Трамваї Подільського депо обладнано GPS

З приємністю повідомляємо, що по Києву почали надходити GPS дані по трамвайним маршрутам № 11, 12, 14, 15, 16, 18 та 19. Всі вони обслуговуються Подільським трамвайним депо, GPS дані вже доступні на сайті та у мобільних додатках

На даний момент забезпечено 100% покриття автобусних, трамвайних та тролейбусних маршрутів, на черзі міська електричка.

Від імені проекту та мешканців міста, які щоденно користуються послугами громадського комунального транспорту, висловлюємо подяку «Київпастрансу» за забезпечення відкритості GPS даних, маємо надію, що встановлення GPS на поїздах міської електрички буде здійснено найближчим часом.

 







07.03.2014

Розклади руху

На початку року ми розпочали збір доступних в мережі Інтернет розкладів руху міського громадського транспорту. На сьогодні налаштований та працює автоматичний парсер даних з сайту Київпастрансу, в ручному режимі наповнені дані руху метро Дніпропетровська та частина маршрутів у Полтаві.

Робота з розкладами потребує постійного відслідковування актуальності даних. Якщо Ви володієте актуальною інформацією щодо розкладів руху громадського транспорту Вашого міста та бажаєте зробити цю інформацію загальнодоступною – ми допоможемо. Також будемо раді і Вашій допомозі.

Наразі усі наявні на EasyWay розклади завантажуються та доступні безпосередньо на Google Maps. Ми працюємо над їх відображенням на нашому сайті та у мобільних додатках EasyWay.

Висловлюємо подяку Дмитру Савенко за допомогу у парсінгу даних Київпастрансу.
 







26.12.2013

EasyWay стає технічним партнером компанії Here

Компанія Here, раніше відома як Navteq та Nokia Location & Commerce, є одним із найбільних постачальників цифрових картографічних даних у світі: завдяки співпраці із Here Yandex запустив карту усього світу, картографічні сервіси Microsoft побудовані на карторафії Here як і переважна більшість автомобільних навігаційних систем.

І сьогодні ми з приємністю повідомляємо, що Here довірила нам підтримку громадського транспорту України. Дані вже проходять необхідну валідацію та найближчим часом будуть доступні для використання.

Завдяки започаткованому співробітництву незабаром усі користувачі телефонів Nokia матимуть змогу шукати маршрути громадського транспорту України за допомогою Windows Phone stock Maps app.

Попереду залишається ще багато нових проектів та ідей, які ми впевнено реалізовуватимемо вже в новому 2014 році!

 







03.12.2013

Нові GPS дані у Львові

З приємністю інформуємо, що на сайті доступні GPS дані по 53 і 13 маршрутах, надані компаніями "Успіх БМ" та "Фіакр-Львів". Відтепер за їх рухом разом із автобусом 3А, що був підключений 2 тижні тому, можна спостерігати на відповідних сторінках сайту.

Робота з “Міра і К” вже ведеться, АТП-14630, нажаль, поки що “буксує”.

Окрім цього, компанія СофтСерв, що обслуговує GPS на електротранспорті міста, та з якою ми протягом півроку намагались порозумітись щодо надання даних, нарешті пішла на контакт. Маємо надію, що незабаром GPS по всьому електротранспорту будуть доступні на EasyWay.







18.11.2013

Маршрути громадського транспорту в інформаційних терміналах Львова

На прохання Львівської міської ради до функцій інформаційних терміналів міста додано можливість пошуку маршрутів громадського транспорту.

Разом зі спеціалістами ЛМР нам вдалося адаптувати віджет-систему EasyWay до вимог технічного забезпечення терміналів, отже, відтепер на площі Ринок при вході в Ратушу та на площі Галицькій можна у будь-який момент побудувати найзручніший маршрут подорожі містом. 







14.11.2013

GPS дані громадського транспорту запущено у п’яти містах

Наразі спостерігається певний поступ із запровадження систем GPS моніторингу у нашій країні. І сьогодні ми хочемо сповістити, що GPS дані п’яти міст: Луцька, Тернополя, Запоріжжя, Дніпропетровська та Сум доступні на EasyWay.

У Луцьку та Тернополі ми стали першим сервісом, що показує користувачам не лише місцезнаходження транспортного засобу, а також інформацію про час прибуття по кожній зупинці, що доступна при наведенні на зупинку на сторінці будь-якого маршруту або при побудові подорожі містом.

У Сумах, Дніпропетровську та Запоріжжі через обмеженість доступних GPS даних інформацію про час прибуття транспорту на зупинку вирахувати неможливо. Державні установи не лише не допомогають нам у створені нових та таких потрібних сервісів, а й відверто заважають у їх реалізації: у Дніпропетровську вже 9 місяців не можуть додати 1 (один) параметр, посилаючись на постійну зайнятість.

Ми працюємо над запуском GPS даних у мобільних додатках EasyWay, незабаром зручна функціональність із розрахунком часу прибуття транспорту на зупинку з’явиться і у них.
 







14.11.2013

Перші GPS дані по Львову вже доступні на EasyWay

Ми з радістю повідомляємо, що відтепер спостерігати за рухом маршруту 3А у Львові можливо в режимі online. Дані було надано перевізником - АТП-1, за рухом автобусів можна спостерігати на сторінці маршруту.

Але ми пішли ще далі, і за допомогою розробленого нами алгоритму аналізу GPS-даних, розрахували час прибуття транспорту на кожну зупинку. Відповідна інформація вже відображається при наведені на зупинки на сторінці маршуту 3A, або при при побудові подорожі містом.

Відтепер справа за іншими перевізниками, кожен з яких пообіцяв на першому етапі надати інформацію по одному своєму маршруту. Маємо підтверження від компаній "Успіх БМ" та "Фіакр", що дані по маршрутам 53 та 13 відповідно будуть надані наступного тижня.

Ми передбачаємо, що до нового року GPS-дані буде запущено по всіх маршрутах міста.

 

 

 







06.11.2013

Участь у GDG DevFest 2013 та IT-конференції iCamp

Представники EasyWay взяли участь у двох цікавих IT-конференціях, що відбулись у Києві та Львові протягом 26-27 жовтня 2013. Так, зокрема у Києві проходив GDG DevFest 2013 - щорічний івент, організований силами українського ком”юніті Google Developers Group.


Іван Шерстюк (EasyWay) та Святослав Комаха (Google)

Під час відкриття Святослав Комаха, керівник відділу маркетингу Google Україна, відзначив запуск громадського транспорту України на Google Maps, як одне із визначних досягнень компанії у 2013 році, а GDG ком”юніті Львова запросила нас виступити на одному із наступних івентів аби поділитись досвідом співпраці EasyWay та Google.

У той самий час у Львові відбулась IT-конференція iCamp 2013, що зібрала стартапників, підприємців, програмістів та інших учасників інтернет-ринку України. Проект EasyWay на конференції представив Антон Шишкін.

 

Шишкін Антон

Його доповідь виявилась напрочуд вдалою та інформаційною, після конференцій EasyWay було позитивно згадано у пресі, з нами навіть зв”язались потенційні інвестори.







01.11.2013

Нова транспортна мережа Дніпропетровська вже доступна на EasyWay

З 1 листопада 2013 у Дніпропетровську вступила в дію нова транспортна мережа громадського транспорту. Схеми руху вже відповідно оновлено та враховано поправки від 31 жовтня.

Вичерпний перелік маршрутів доступний за посиланням, дані у віджет-системі, API та мобільних додатках оновлено автоматично.

Тож запрошуємо скористатись, наша оперативність та надійність і надалі з Вами.
 







24.09.2013

Як в Тернополі GPS запускали або легше вкрасти, аніж зробити самому

Сьогодні інтернет-сервіс пошуку маршрутів громадського транспорту EasyWay є найзручнішим та найякіснішим джерелом інформації про рух громадського транспорту у містах України. Щодня тисячі людей на собі відчувають його переваги; компанія Google довірила нам підтримку громадського транспорту України на своїх картах. Певну зацікавленість у проекті проявляє Держава, зокрема й міська влада Тернополя.

У Тернополі EasyWay було запущено у травні 2012 року, для сайту міської ради було безкоштовно надано віджет-систему сервісу. На цьому вирішив засвітитись і начальник управління транспорту, комунікацій та зв”язку Ігор Мединський, який зібрав круглий стіл та наголошував у ЗМІ, що саме за його активної підтримки проект EasyWay дістався місту. Здавалось, що тут поганого?

Але в світі існують певний тип людей, для яких простіше вкрасти, ніж зробити самому. Так нажаль сталося цього разу. Опісля обіцянок управління транспорту щодо впровадження системи GPS на базі EasyWay раптом випірнув такий собі проект http://detransport.com.ua/. Подивившись цей сайт, пересічний користувач знову може задатись питанням: що тут поганого? Здавалось б нічого. Але якщо придивитись – виявляється, що інформація щодо руху маршрутів, назви та розташування зупинок крадена з EasyWay. Крадена повністю, навіть із збереженням топонімічних помилок!

У травні 2012 ми відмітили три зупинки "Друга міська лікарня", назвавши одну з них "2а міська лікарня". На detransport зупинки розташовані точно в тих же місцях, та навіть названі відповідно

Зелений хвостик у маршрута №6 - це особливості системи наповлення маршрутів EasyWay. А червоний чому виник? Правильно - крадіжка даних. 

За крадіжку відповідає Віталій Васильків, керівник ТОВ “Системний зв”язок”, ця компанія була обрана владою міста для запровадження GPS. Своїми діями він порушив не тільки умови використання сервісу EasyWay, а також ЗУ «Про захист інтелектуальної власності», підставив тернопільську міську владу на чолі із Сергієм Надалом.

Що цікаво, в телефоній розмові п. Васильків крадіжку визнав, але жодних дій для вирішення ганебної для нього ситуації не зробив.

Представники EasyWay вже звернулися до Сергія Надала із офіційним листом, у якому попросили розібратись у ситуації.

Перепост вітається...







22.03.2013

Поиск маршуртов в окрестности адреса

Сегодня мы презентуем новую фишку сервиса EasyWay – поиск маршрутов в окрестности адреса!

Функция доступна на страница Список маршрутов каждого из городов, и дает возможность досконально изучить транспорт в любом из районов города. 

Кликните на карте или вручную укажите адрес, и система найдет полный список маршрутов, что проходят в заданном районе. Радиус поиска можно изменять в пределах 200-500 метров, что соответствует среднему пути пешком до остановки.

При вводе адреса вручную работает наш фирменный контекстный поиск, подсказывая названия остановок и мест на карте.

Также обращаем Ваше внимание, что на странице каждого маршрута на карте доступно контекстное меню

При клике на номер маршрута отображается полный список маршрутов выбранного города, что удобно для переключения между ними.

 

 







18.03.2013

Громадський транспорт України доступний на Google Maps

Google має сервіс Transit, що прокладає маршрути громадського транспорту у багатьох країнах світу. Донедавна в Україні Transit працював лише у Києві та у Львові, якість даних була не найкращою. 

Але від сьогодні на Google Maps громадський транспорт доступний вже у 15 найбільших містах України:

Ця чудова подія стала можливою завдяки співпраці EasyWay та Google; наша компанія надала усі необхідні дані та буде відповідати за підтримку їх актуальності.

Якісна інформація про громадський транспорт України стала ще доступнішою, переконайтесь у цьому самі!

 

 







17.01.2013

Преимущества API-доступа к данным EasyWay уже оценили в компании CitySites

Многие из нас слышали о сети городских порталов 056.ua, 061.ua и т.д., большинство из которых являются основными городскими ресурсами своего региона. Начиная с прошлой недели на каждом из них доступен раздел «Транспорт», в котором можно рассчитать кратчайший маршрут из А в Б, посмотреть детали любого городского маршрута.

Запуск этих разделов стал возможен благодаря сотрудничеству между управляющей компанией CitySites и EasyWay, каждый Ваш запрос на городском портале обрабатывается EasyWay, используя технологии EasyWay API.







23.09.2012

Корисні маловживані функції EasyWay

У нашего сервиса есть ряд полезных функций, которыми мы, создатели сервиса, пользуемся каждый день. Но по какой-то причине Вы, наши пользователи, их почти не используете. Возможно потому, что просто не знаете об их существовании :)

В этой статье мы постараемся исправить эту досадную ошибку и подробно расскажем о каждой из таких функций.

Актуализация точек ОТ (ДО)

Контекстное меню картыЛогика сервиса устроена таким образом, что для задания координат точек ОТ(ДО) используется левый клик мыши. После того, как точки заданы, актуализировать расположение ОТ(ДО) можно, лишь перетянув соответствующий маркер. Либо использовать контекстное меню карты, которое отображается при правом клике.

При выборе ОТ(ДО) из контекстного меню соответствующая точка гарантировано установится в место клика, независимо от любых других условий. Что довольно удобно.

Ссылка на адрес

  • Вы планируете вечеринку, собрание, мастер-класс и хотите рассказать Вашим друзьям, как добраться на место сбора?
  • У Вас есть сайт, но по какой-либо причине устанавливать виджет-систему Вы не хотите.
  • Или просто хотите сообщить нам об ошибке на карте/остановке/маршруте по такому-то адресу?

Воспользуйтесь функцией Ссылка на адрес , которая доступна последним пунктом контекстного меню карты. Полученная ссылка откроет сайт EasyWay в нужном городе, установив точку ДО в нужном месте. Останется только выбрать точку ОТ и построить маршрут!

Например:

Ссылка на маршрут

Эта функция устанавливает точки ОТ и ДО в нужных местах, запускает поиск маршрута и затем активирует требуемый вариант.

Хотите поделиться с кем-то, как:

Никаких проблем, все эти маршруты можно закодировать в виде обычной ссылки!

Точнее эту ссылку мы кодируем автоматически для каждого предложенного варианта проезда, ее можно получить, нажав на кнопку Ссылка на маршрут Ссылка на маршрут, расположенную в панели результата между кнопками Поделиться с социальных сетях и Печать маршрута.

Печать маршрута

Эта гениальная по своей информативности функция предоставит Вам всю полноту информации о схеме проезда в оптимизированном для печати формате. На альбомном листе А4 будет отражено:

  • Кратная информация о маршруте
  • Текстовое описание маршрута, а также общая карта пути
  • Показан каждый кусочек пешего пути
    • от ОТ до начальной остановки
    • от ДО до конечной остановки
    • каждой из пересадок между соответствующими остановками

Если Вы в первый раз собираетесь на отдых в Севастополь и решили расположиться в районе Любимовки (отличное место, хорошие волны!), то Вам пригодится печатная копия маршрута от ЖД вокзала 

 

 







16.07.2012

Одесса и Севастополь

Буквально неделю назад мы запустили сервис в Одессе. Вся актуальная информация об общественном транспорте города доступна в Интернете, так что наполнили и запустили Одессу мы довольно быстро.

Сегодня же мы запускаем Севастополь, где ситуация оказалась куда более сложной. Благодарим администраторов сайтов http://sev-transport.info и http://sev-troll.blogspot.com за оказанное содействие в наполнении и уточнении маршрутов, без их помощи качественно запустить сервис было б просто невозможно.

Отметим, что в Севастополе катер – это обычный вид общественного транспорта, который EasyWay учитывает при построении маршрутов. Предложить систему поиска оптимального маршрута для Севастополя без учета катера нельзя, так как крюк вокруг бухты составляет порядка 20 км., что, согласитесь, совсем ну никак не оптимально.

Из интересного - оказалось, что из Центра в Балаклаву едет 94 автобус (редко, но ходит), и нет необходимости обязательно ехать на 5 км.

Город уже доступен на сайте и виджет-системе, в мобильном приложении появится к концу недели.







29.06.2012

Новый город Судак и пешие маршруты

Судак

Сегодня мы запустили Судак, и EasyWay уже знает, как проехать в Генуэзскую крепость, Аквапарк и Новый Свет.

Кто еще не был в Генуэзской крепости – настоятельно рекомендуем посетить, и обязательно с экскурсоводом. Новый свет Вы определенно запомните, посетив его хотя бы раз. И не забудьте про тропу Голицына, рекомендуем начать ее со стороны Царского пляжа.

Пешие маршруты

Уже неделю EasyWay умеет строить пешие маршруты. Используя соответствующие функции Google Maps, мы добавили пешие маршруты в поисковую выдачу нашего сервиса, и теперь предлагаем варианты маршрутов на общественном транспорте, личном авто и пешком!

Следует отметить, что при расчете количественных показателей пешего маршрута учитывается рельеф местности, это делает их максимально приближенными к реальным.

Давайте рассмотрим на примере Днепропетровска. Дорогу от Факультета прикладной математики, ДНУ в Центр города удобнее всего пройти пешком. Весь путь будет с горки и займет примерно 12 мин. Обратный же путь из Центра удобнее проехать в транспорте, так как дорога будет уже под гору. Пеший маршрут в поисковой выдаче предложен только 11 с общим временем в пути порядка 17 мин.

 







24.06.2012

Пошук за назвами зупинок та місць

Сьогодні ми презентуємо нову можливість - контекстний пошук за назвами зупинок та місць. Він автоматично викликається під час вводу даних у поля ВІД або ДО. Разом із вже існуючим пошуком адреси цей механізм дасть змогу зручніше обирати точки ВІД та ДО, використовуючи знайомі вам назви.

 

 

 

Відтепер EasyWay підкаже, де розташований «Залізничний вокзал», «Центр міста» та будь-яка зупинка. Крім того, користувач зразу зможе побачити повний перелік транспорту, що зупиняється на запропонованій зупинці.

 

Зараз ми шукаємо актуальний каталог закладів кожного із міст України. Результати цих пошуків також будуть включені у список підказок.

 







14.06.2012

EasyWay mobile 1.7 – нові міста та нова функціональність

 Сьогодні ми з гордістю сповіщаємо, що нова версія мобільного додатку EasyWay mobile на базі Android доступна для завантаження. Окрім двох нових міст: Луцька та Євпаторії - першого міста нашого сервісу у Криму, та єдиного міста півострова, що має трамвайні колії, ми презентуємо два суттєві нововведення: Закладки та Кешування маршрутів. Вони покликані оптимізувати використання трафіка, а також додати зручності у користуванні додатком.

Закладки

Запровадження механізму закладок дозволяє уникнути використання карти для вибору початкової та кінцевої точок маршруту. Це суттєво прискорює швидкість роботи з додатком, адже поки що карта – це найбільш «повільний» елемент, особливо при роботі через мобільний Інтернет.

 

Закладки поділено на 3 групи

  • Останні – історія пошуку, в цей перелік заносяться результати кожного визначення адреси (geocoding).
  • Мої – будь-яку адресу можна персоналізувати, надавши їй зручну назву. Наприклад: Дім, Робота, Кохана або Спортзал. Саме ця назва буде використовуватись додатком надалі.
  • Загальні – завантажуються безпосередньо з сервера. В цей перелік ми помістили «стратегічні» місця кожного міста: Центр, Аеропорт, Авто та ЗД вокзали. Відтепер найбільш вживані місця завжди під рукою!

Очистити Останні закладки можна за допомогою функції Очистити історію на екрані Налаштування, Мої закладки можна видалили або редагувати тільки уручну, Загальні закладки змінити неможливо.

Кешування маршрутів

Відтепер будь-яка інформація на екрані Маршрути зберігається в локальній копії незалежно від кількості сесій роботи з додатком. Завантаживши перелік маршрутів один раз, в подальшому Ви будете отримувати лише поточні зміни.

Використання подібного механізму скорочує Інтернет трафік на 90%.

Повний перелік нововведень:

  • [+] Закладки
  • [+] Кешування маршрутів
  • [+] Нові міста: Луцьк та Євпаторія
  • [*] При першому старті додаток пропонує обрати поточне місто
  • [*] Зміна поточного міста доступна на будь-якому екрані по кліку на назві міста на верхній панелі
  • [*] Кількість варіантів маршрутів зменшено до 15

Кожному, хто вже спробував EasyWay mobile, буде поновлено 5 денний trial.

Переконайтесь, що наш сервіс - це саме те, про що Ви давно мріяли!

 

 







10.06.2012

Нововведення у Google Maps

Нещодавно компанія Google провела презентацію нових функцій, що незабаром з’являться на Google Maps. Для розвитку проекту EasyWay є дві цікаві новини:

Google Maps goes offline!

Так, саме так. Google Maps будуть доступні offline. В офіційному пресс-релізі написано, що протягом декількох тижнів, але побачимо… Як тільки функціонал буде доступний, ми одразу додамо його у EasyWay mobile.
 

Виправлення помилок

Google відкриває для користувачів можливість повідомити про неточності, знайдені на картах. Неправильні назви вулиць, номера будинків, помилки у схемах проїзду.
В мережі вже доступний промо-ролік

 

 

Нажаль поки що для України дана функція не працює, але в компанії «Google Україна» нам пообіцяли це виправити протягом місяця. Так що зовсім скоро будемо самостійно повідомляти про помилки та робити Google Maps краще.







Блог